Pravý, přírodní absint - Absinthe Original. Originální absinth s vysokým obsahem thujonu.
 Hledat 
Přihlásit  |  Můj účet  |  Obsah košíku  |  Pokladna   
Kategorie
Absinthové Doplňky
Dárkové Kupony
Informace
Obchodní Podmínky
Doprava & Platba
Jak Nakupovat
Věrnostní Program
Ochrana Údajů
Manukový Med
Kontakt
Otázky & Odpovědi
Nápoje & Koktejly
Smrtící alkohol
Soutěž Absinthe
Enter our Absinthe contest to win $1000!!!
Partner program
Informace
Otázky & Odpovědi
Přihlášení

Pouze La Boheme UK nabízí kvalitní, přírodní absinth.

Absinthe Original
je zabezpečena
certifikátem
COMODO

SSL Certificate Authority
SSL Certificate Authority

Smrtící alkohol - otravy metanolem

Nelegální alkohol

Českou republikou se na počátku září letošního roku hnalo něco, co jsme doposud znali jen ze zpráv z Ruska či Indie, smrtelné otravy metanolem. Takřka ke stejnému případu došlo loni v červenci v Ekvádoru, kde se během několika dní otrávilo 771 lidí a 51 z nich pančovanému alkoholu podlehlo.

Je to tragédie, která se dala bohužel očekávat. Česko je rájem nelegálních stáčíren a i podle odhadů Celního úřadu jsou ztráty na neodvedené spotřební dani z nelegálního alkoholu stejné, jako se vybere z těch oficiálních. Jednoduše každá druhá láhev je falešná (viz. aktuálně.cz a rozhovor s jedním z padělatelů). Pro představu, v roce 2011 byla vybrána spotřební daň z lihu ve výši 6,8 miliard korun...

Tvrdý alkohol si mezi všemi potravinami táhne obrovskou zátěž právě v podobě spotřební daně. U 0.5l láhve 40% vodky tvoří daně 69 korun (57,- Kč spotřební daň plus 20% DPH. Ano, platíme v důsledku daň z daně), takže logicky jakákoliv vodka v tomto objemu, této lihovitosti a maloobchodní ceně 80,- Kč je zatraceně podezřelá. Jak je tedy možné, že jste na tržnici, večerce či nenápadném kiosku viděli láhev vodky i za 70,- Kč? V tom případě neznámý výrobce v touze po okamžitém zisku používá nezdaněný, často denaturovaný alkohol.

Z chemie si možná pamatujete, že alkoholy začínají metanolem a pokračují etanolem, propanolem, butanolem atd. Alkohol, který všichni pijeme, je etanol. Jeho výroba je pečlivě hlídána každým státem a je řádně zdaňována. V naší republice je to 285,- Kč za každý 100% litr. Metanol je jednodušší alkohol, neomezeně mísitelnou s vodou. Je těkavý, hořlavý a silně jedovatý, což je problém při záměně s ethanolem. Výroba metanolu se nezdaňuje! Používá se do rozpouštěděl, paliva a taky jako denaturační prostředek.

Osvobození od spotřební daně je přesně to, čeho využívají padělatelé alkoholů, řežou jím už tak nekvalitní průmyslový líh z pochybného zdroje. Alarmující je fakt, že v roce 1999 se do České republiky dovezl metanol za 210 milionů korun, v roce 2011 to bylo už za 631 milionů a za prvních sedm měsíců roku 2012 ho bylo za 406 milionů korun (zdroj ČSÚ)!

Přemýšlejte nad tím, co pijete. Zajímejte se o to, kdo je výrobce. Zajímejte se o původ. Není normální chodit do stánků, kde alkohol nalévají z několikrát použitých plastových barelů. Není normální kupovat nejlacinější alkohol s tím, že po něm budete mít stejnou náladu, jako po poctivém a logicky dražším. Ano, nepřijde nám ani normální kupovat lacinou vodku (je to jen prostý líh v hodnotě 15 Kč za litr 50% alkoholu) a tuzemský rum (ten samý líh doplněný o rumové aroma a cukr).

Všímejte si etiket. Všechny doposud zachycené láhve se smrtelnou dávkou metanolu měly falešnou, jednoduchou a lacině vypadající papírovou etiketu, kterou vytiskne každá domácí tiskárna během pár okamžiků. Není náhoda, že všechny doposud objevené láhve byly pouze s levnou vodkou a tuzemským rumem. To je totiž nejčastěji a nejsnáze padělaný alkohol.

V celé metanolové kauze selhal především stát a kontrolní orgány. Úřednící nechávali celé roky trh s padělaným alkoholem bez povšimnutí, bez řádných kontrol a bez postihů. Dokud někdo nepokazil míchací poměr. Platíme spotřební daň v nemorální výši, která nutí lidi hledat neoficiální a nebezpečné alternativy. Vysoká daň na alkohol je něco jako poloprohibice. Historie ukazuje zcela přesně, co se za prohibice dělo: Chlast se pašoval, ten nejlevnější byl pochybný, kapsy si na tom namastila hlavně mafie… (viz. komentář Martina Malého).

Na závěr stručná fakta. Naše společnost působí na trhu s absintem od roku 1996 a od téhož roku jej prodáváme online. Největší objem láhve je 0,7l, neplníme plastové barely či kanystry. Nemícháme nápoje za studena z lihu a trestí. Nespolupracujeme a neprodáváme v řetězcích, večerkách a stáncích. Nemáme dokonce ani velkoobchodní ceník, kvůli povaze našich nápojů pracujeme s marží ve výši procent a kvůli tomu nás prodávají jen ti, kteří dokáží v první řadě ocenit kvalitu a chuť a kterým nejde jen o rychlý zisk.

Prohibice

Dne 14. září 2012 začala platit historicky první, byť jen částečná, prohibice v České republice. Ukázka totální neschopnosti naší vlády a jediné řešení celé metanolové kauzy, se kterým dokázali přijít. Jak děsivě se teď čtou zkušenosti redaktorky České televize, paní Lorencové, která o kauzách nelegálních stáčíren točila reportáže už v roce 1996.

Museli zemřít lidé, aby se tento šlendrián a mnohamiliardový daňový únik zastavil? Nemuseli. Nemuseli, kdyby se tehdejší i současní politici chovali tak, jak jim velely zákony, mnohdy i ty, které sami přijali. Tvářit se dnes, pánové politici, že jste o tom nevěděli, je výsměch každému občanovi naší země. Vinni jste vy. Byla to časovaná bomba a jednoho dne prostě vybuchla.

Celý článek s názvem "Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu" na aktuálně.cz

O této situaci, která popisuje miliardový byznys s nelegálním lihem se ví již mnoho let. Dokážete si spočítat, kolik peněz od té doby státu uniklo? A pamatujete si, že by za to byl někdy někdo potrestán? Nebýt aktuální kauzy s metanolem, u kterého někdo očividně pokazil míchací poměr a nebo zaměnil cisternu, tak se pokračuje dál.

Zpět Nahoru
Pokračovat
Měny
Nejprodávanější
1.Absinthová Sklenička Versailles
2.Absinthová Lžička
3.Absinthová Fontána Lady
4.Absinthová Sklenička Perigord
5.Absinthová Sklenička Pontarlier
Recenze Více
Tričko Absinthe
Toto tričko zvítězilo v soutěži kreativity.Je k dostání v rů ..
4 z 5 hvězdiček!
Zkušenosti Více
Thank you greatly for the fast response! I am kicking myself now that I looked under your "specials" section of you website, were I saw tha...

Read more...
e-Novinky
Objednejte si naše čtvrtlení e-Novinky, plné koktejlů, slev a kupónů:Facebook
Absinthe Original Facebook

Kupujte přírodní Absinth s thujonem online v e-shopu Absinthe Original


Láhev Zdarma | Soutěž Kreativity | Kontakt | Mapa stránek | PDF Katalog | Otázky & Odpovědi | Odkazy & Linky
Pravý Absinth | Absinthové Lžičky | Absinthové Skleničky | Absinthové Dárky | Koupit Absinthe
Czech English Deutsch

Popular Searches