Absinth se při ředění vodou zakaluje mléčným zákalem, nebo ne?

Absinth se zakaluje tehdy, když je v něm výrazné množství silice z anýzu. Právě tato silice reaguje s vodou a vytváří mléčný, opalescentní zákal. Výrobky Absinthe Original jsou postaveny na švýcarském druhu absintu, kde je výrazné množství pelyňku, potažmo thujonu, ale anýzu je jen nepatrné množství. Důvod je celkem jasný, přeslazených, anýzových absinthů a likérů je celkem dost. Naši zákazníci preferují nahořklou, výraznou, originální chuť absinthu, kde nepřevládá jen chuť anýzu.

Je možné poslat absinth do USA?

Možné to samozřejmě je, Absinthe Original posílá absinth do většiny zemí již přez 20 let, lze to však uskutečnit pouze prostřednictvím našich stránek OriginalAbsinthe.com. E-shop Absinthe Original CZ, na kterém se nacházíte právě teď, zasílá pouze absintové doplňky jako jsou sklenice, fontány a lžičky a to nejenom do ČR a na Slovensko, ale také do většiny zemí.

Budu mít při požití absinthu halucinace?

Kvalitní, přírodní absinth s vyšším obsahem thujonu má jiné účinky, než-li samotný alkohol. Při obsahu do 70% jsou však účinky samotného alkoholu velmi výrazné. I přez popularizaci pelyňku (thujonu) však účinky absinthu nejsou jen a pouze díky thujonu. Absinth ve svém složení obsahuje určité množství bylin, kteréžto více či méně přispívají k účinkům absintu. Některé výtažky mají za následek euforizující nálady, jiné zase depresivní. Účinek je tudíž na každém naprosto jiný, často je však popisován jako povznášející, avšak s čistou myslí, vše je ovšem podpořeno a umocněno alkoholem. Tyto účinky cca po 30 minutách vyprchávají, takže zůstává jen alkoholové opojení. Efekt pravého absintu, resp. thujonu je většinou znát již po 2-3 skleničkách, ale více, než cokoliv jiného, požitím absinthu budete především hodně opilí.

Jak pít správně absinth?

Nejprve se naplní absintová sklenka cca 2-3 díly absinthu a na její horní okraj se opatrně položí absintová, speciálně upravená lžička, na kterou následně umístíte hrudku cukru (v případě, že chcete opravdu dodržet postup, jinak zcela postačí kostka cukru). Po té se z karafy pomalinku přez cukr do sklenky dolévá ledová voda, až se cukr rozpustí a poměr vody k absinthu je cca pět ku dvěma, dle požadované chuti. Emeraldový absinth uvolní směsici vůní, barva se pomalinku změní a pak už jen stačí lžičkou absinth zamíchat, pomalu jej popíjet a vychutnávat. Konzumace absinthu je také často provázena rituálem, při kterém se nechá alkohol nasáknout do kostky cukru. Ta je položena na speciální absintové lžičce nad sklenkou absinthu. Alkohol se zapálí, karamel stékající do sklenky se poté rozmíchá lžičkou až do úplného rozpuštění.
Existuje mnoho způsobů i koktejlových receptů a každý, kdo má rád absinth si jistě najde ten svůj oblíbený postup, při kterém si sklenku pravého absinthu vychutná nejvíce.

Absinthe Original - proč se k němu tisíce zákazníků po více jak 20ti letech stále vrací?

Odpověď není "Absinthism" - termín používaný na začátku minulého století označující závislost. Odpovědí je nejvyšší kvalita - unikátní složení kvalitní vody, velejemného obilného líhu a nejkvalitnější byliny. Základ všech absinthů z řady Absinthe Original tvoří velejemný obilný líh, ve kterém se po přesně stanovenou dobu macerují kvalitní vybrané byliny. Po maceraci dochází k destilaci, ze které vznikne čirý destilát, do kterého přidáme další díl bylin, které dodají absintu specifickou barvu a ještě více umocní již tak výrazné aroma a chuť.

Je legální absinth s obsahem thujonu?

Zákony týkající se absintu se v mnoha zemích liší.
Ve světě je Absinth povolen pouze v několika zemích, přesto však v současnosti začíná rozvoj absintového trhu. Na trh se dostávají jak velmi kvalitní nápoje od různých výrobců, tak i výrobky, které si nezaslouží označení alkohol, natož pak absint. Většina členů EU povoluje absint s nejvyšším obsahem thujonu 35mg. V Anglii se absint prodává v barech i v restauracích, a to především po té, co se zjistilo, že v UK nebyl absinte nikdy ilegální.
Německo - absint s obsahem thujonu je celkem populární v částech Německa a i Rakouska.
Holandsko - zákaz z roku 1909 byl zrušen v červenci 2004. Absint je prodáván v obchodech, pokud splňuje limity EU.
V USA začal prodej absintu, avšak thujon nesmí překročit 10mg a ještě lepší je, když neobsahuje thujon žádný!!! - Je pak absinth absinthem, když je bez thujonu? Dle našeho názoru je to asi jako Playboy bez fotek...

Thujon - všeobecně používané měřítko obsahu pelyňku v absintu.

Thujon je chemická sloučenina, která se nachází ve dvou známých druzích pelyňku (Artemisie), a to Artemisia absinthium a Artemisia pontica. Původní absinthe byl připravován z listů pelyňku, jakožto i z dalších bylin. Thujon je monoterpen, chemická sloučenina, která se nachází v některých alkoholických nápojích převážně pak v absintu.
Povolený obsah thujonu
Podle směrnic EU nemůže být v nápoji o obsahu alkoholu 25% a výše obsaženo více jak 10 mg/l alfa a beta thujonu. Ovšem nápoj označený jako "Bitter" může obsahovat až 35 mg/l thujonu.

Skladování absinthu - jak správně uskladnit absinth?

Absinth, který je čirý nebo uměle barvený je poměrně stabilní a může být skladován v průsvitné lahvi. Pokud je absinth přírodně barvený a vystavený světlu, chlorofyl změní barvu destilátu ze zelené do žlutozelené až hnědé. Na přímém světle může časem taktéž dojít k vyblednutí a ztrátě barvy. Starší absinty získají díky tomuto procesu jantarovou barvu. Proto je ideální skladovat přírodně barvené absinty v suchu a temnu, je možné i za pokojové teploty, avšak ideálnější je v chladu, se stálou teplotou. Přechodně může být také skladován v lednici nebo mrazničce. Dobře skladované kvalitní absinty mohou stárnutím rozvinou své aroma a chuť.

Kde se dá koupit pravý, přírodní, originální absinth?

Pokud nežijete v ČR ani na Slovensku, můžete pravý absint objednat online přez náš e-shop OriginalAbsinthe.com. Po prohibici a nastavení téměř nesplnitelných podmínek jsme ukončili prodej absintu v ČR. Takže můžete absint koupit od několika výrobců, kteří jej vyrábějí tou kvalitnější cestou. Před koupí lahve absinthu doporučujeme si pozorně pročíst informace týkající se každého výrobku, je mnoho internetových i kamenných obchodů, kde můžete koupit výrobky honosící se názvem ABSINTH nebo ABSINTHE na etiketě, avšak hodí se tak maximálně do ostřikovačů, do zapalovačů nebo jako odstraňovače starých nátěrů. Jakmile nenajdete informaci o thujonu a barva připomíná přípravek na mytí oken, rychle pryč! Požitím takového výrobku vám nehrozí nic jiného, než velmi děsivý zážitek.
Thujon, byliny a voda je to, co činí absinth absinthem a veškeré námi prodávané výrobky jej obsahují. Množství je pak uvedeno jak u popisu každého výrobku, tak i na etiketě. Chemické stabilizátory či barviva v našich výrobcích nenajdete.

Jak mohu za svou objednávku zaplatit?

V současném době nabízíme platbu bankovním převodem, prostřednictvím služby PayPal a také platbu kreditní kartou. V případě, že si vyberete platbu bankovním převodem, instrukce budou zaslány po dokončení a potvrzení objednávky.

Absinth a sediment, proč je v absinthu sediment?

Veškeré výrobky řady Absinthe Original jsou připraveny pouze z přírodních ingrediencí. Pro výrobu používáme velejemný obilný líh, ve kterém se po několik dní macerují byliny. Tento výsledný macerát je destilován a následně jsou do něj přidány barvící byliny, tvorba sedimentu je tak zcela přirozeným jevem takto přírodně barveného absintu. Není to v žádném případě vada nápoje, ale důkaz přírodního původu. Chemicky obarvený absint se vám totiž opravdu nezakalí... Tento sediment se při důkladném protřepání lahve opět rozptýlí.

Dá se pelyněk nebo thujon prokázat v testu na drogy?

Ne, absinthe, pelyněk ani thujon se v běžném testu na drogy neukáže pozitivně.

Absinth / Absinthe nebo absint - jaký je rozdíl?

Absinth (též česky absint nebo francouzsky absinthe, pochází z latinského absinthium, názvu pro pelyněk) je alkoholický nápoj, který se vyrábí především z pelyňku, anýzu a fenyklu. V Čechách se ujal nespisovný název absint, španělé mu říkají absenta, italové assenzio, ale vše znamená jen jedno - ABSINTH. Pro dochucení absintu se často využívají i další bylinky jako yzop lékařský, meduňka lékařská, badyán a jiné. Absinth má charakteristickou přírodní zelenou barvu, ale může být taktéž bezbarvý. Pro svou zelenou barvu, získanou z chlorofylu a pelyňku je absinth často označován jako "Zelená víla" (anglicky Green Fairy) z francouzkého názvu La fée verte.

Jak chutná pravý přírodní absinth? Je velmi hořký?

Moc a přitažlivost absintu spočívá v jeho vnitřní rozporuplnosti. Ačkoli obohacen obrovskou mírou alkoholu, který může být depresivní, je také naplněn silnými bylinnými stimulanty, které vytvářejí psychickou přetahovanou v mysli konzumenta. Alkohol uvolňuje zábrany, zve do jiné dimenze a povzbuzující prostředky umožňují při tom logicky zpracovávat nové údaje.
Nejpřednější ze stimulantů je thujon, psychoaktivní chemická látka v srdci byliny zvané pelyněk, který, spolu s anýzem dává absintu svou nahořklou, černou, likérovou chuť. Zatímco kdysi panoval názor, že má thujon podobné účinky jako marihuana, nedávný výzkum naznačuje, že moduluje neurotransmitery GABAA, které hrají důležitou roli v kognitivním myšlení. Následně absint poskytuje úroveň jasnosti běžně nespojované s alkoholickými nápoji. Recepty na absinth, a tedy i chuť, se velmi liší od výrobce k výrobci, tak jako na přelomu století, kdy bylo více než 200 výrobců absintu. Dnes jich není ani zdaleka tolik, ale stále se objevují noví a noví, horší i lepší. Některé moderní španělské značky mají silný podíl anýzu (blížící se chutí k lékořici), to vše podpořeno mnoha rostlinnými složkami.
Přez populární, chybné názory, nemá absinth, pokud je správně destilován, extrémně hořkou chuť. Pelyněk, jenž býval populární součástí mnoha parfémů, má ve skutečnosti silné květinové & bylinné aroma, a je ještě vyšší, pokud je extrahován vlastní destilací, která za sebou zanechává mnohé hořké absinthy. Takže ano, je to hořkost (pravděpodobně více patrná v absintech s vyšším obsahem thujonu), ale je to podtext, a nikoliv dominanta. Náš Absinthe Original se může zdát poněkud hořčí než běžné absinty, ale paradoxně více zaoblený - obvyklé ostré hrany 70% alkoholu se zdají být dobře ukryty v bylinkách.

Jak si mohu doma vyrobit absint?

Na internetu naleznete mnoho receptů a návodů na výrobu absintu, avšak my domácí výrobu rozhodně nedoporučujeme. V některých případech se může jednat o nelegální postupy a ve většině případů o postupy zdraví nebezpečné. Pro výrobu pravého absintu jsou zapotřebí ingredience, které nejsou běžně dostupné a výsledný produkt nemá v mnoha případech s chutí pravého absintu nic společného. Pokud někdo na více či méně pochybném webu bude tvrdit něco jiného, vězte, že přesvědčit se o pravdě nemusí být ani přijemné, ani levné. Jestliže stále chcete vyrobit absint ve sklepě či v garáži, doporučujeme vám nejprve ochutnat pravý absint, vyrobený na základě originálních receptur.