Absintová Fontána Lady

  • Absinthová Fontána Lady - replika originální fontány se čtyřmi kohoutky
  • Skleněná nádoba na 2 litry vody, celková výška cca 60cm
  • Ruční práce, foukané sklo, plně funkční dekorativní doplněk každého baru
  • Jedna z nejoblíbenějších a nejprodávanějších absintových fontán

Hlídací pes

Porovnat0
Seznam
Popis zboží

Absintová Fontána Lady je nádherná replika originální fontány na absint. Absintové fontány jsou nedílnou součástí zábavy při pití absintu s přáteli. Pokud to myslíte s absintem vážně, budete bezpochyby potřebovat jednu z těchto fontán. Absintová fontána pomalu kape ledovou vodu do absintu, obvykle přez kostku cukru umístěnou na absintové lžičce na sklenici s absintem. Absintová fontána rozhodně umocní společenský zážitek z pití absintu a zdokonalí jej i po estetické stránce. Fontána umožňuje velmi snadné plnění, horní víko leží na velkém kovovém kroužku na horní části skleněné nádrže. Po zvednutí je tak velmi snadné naplnění vodou a ledem. Větší váha a solidnost základny je uklidňující - není tak snadné nechtěné převrhnutí fontány. Kohoutky se velmi snadno otvírají, bez sebemenší známky netěsnosti. Fontána je vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem. Nádoba je vyrobena z ručně foukaného skla a má snadno snímatelné horní bronzové víko. Půvabu této krásné absintové fontány dodává skleněná nádoba s leptaným dekorativním vzorem.

Absintové skleničky ani lžičky na absint nejsou součástí balení a musejí být objednány samostatně.

Absintová fontána je dodávána pečlivě zabalena a vyžaduje snadnou montáž sestávající z jednoduchého připojení základny do misky.

Deatilní rozměry absintové fontány jsou následující:
celková výška fontány: 60cm
průměr horního víčka: 11cm
vnější průměr skleněné nádoby: 15cm
průměr základny: 15cm
výška pod kohoutky: 29cm


Věděli jste, že...?
Absintové fontány postupně vznikly ze zvyku polévat vodou kostky cukru umístěné na lžičce s drážkami. Cukr se po přelití vodou rozpustil a vzniklá směs stékala drážkami ve lžičce do absinthu ve sklenici. Absint má vysokou koncentraci alkoholu a je díky pelyňku hořký, a proto jeho smíchání s cukrovou vodou učinilo z pití tohoto silného hořkého nápoje příjemný zážitek. Mnoho lidí se tomu nebránilo. Na četných historických obrázcích znázorňujících pijáky absintu lze vedle sklenice s absintem spatřit i karafu s vodou. Absintové fontány vděčí za svůj vznik snaze umocnit společenský zážitek z pití absintu a zdokonalit jej i po estetické stránce. Příkladem může být slavná mramorová fontána v Absinth House, staré hospodě v New Orleans. Používání atraktivní fontány povzneslo atmosféru mezi lidmi holdujícími tomuto nápoji, a to tím, že mezi ně umístilo jakýsi středobod spojující „pouhou“ konzumaci absintu s příjemnou podívanou. Absintová fontána dala tak možnost hostům vzájemně se mezi sebou mísit, lidem dovolila potkávat se s lidmi, a co je významnější, mužům usnadnila seznamování se ženami.

Detaily produktu
fountain_02

Parametry

Objem
2 litry
Výška
60 cm
Výška kohoutků
31 cm
Materiál
mosaz a sklo
Recenze a hodnocení
K tomuto zboží nejsou zatím žádné recenze.
Další zboží ve stejné kategorii

Menu

Settings

QR kód

Pro využití seznamu se musíte přihlásit.

Sign in