Absintová lžička Les Cuilleres
  • Absintová lžička Les Cuilleres
  • Detail absintové lžičky Les Cuilleres

Absintová Lžička Les Cuilleres

4,81 US$

Oboustranná absintová lžička Les Cuilleres

Počet
skladem

Hlídat cenu

Tato nová absintová lžička je určená pro absintové rituály nebo na překapávání cukru. Replika vytvořená podle originální lžičky Les Cuilleres z 19. století byla vyrobena na zakázku pro Absinthe Original. Pokud si chcete absinth vychutnat tradiční metodou s překapáváním, bez lžičky na absinth se neobejdete neboť speciálně upravená, absinthová lžička tvoří nedílnou součást každé absintové výbavy. Tato lžička je však naprosto unikátní neb obsahuje i misku na cukr v rukojeti.

Tradiční český absintový rituál:
Nejprve nalejeme absinth do široké, nejlépe whiskové skleničky, na lžičku umístíme kostku cukru a namočíme jí do absinthu tak, aby nasákla absinthem, avšak nezačala se rozpouštět. Po té umístíme lžičku s cukrem na sklenici a cukr zapálíme. Ten po chvíli začne karamelizovat, protékat do sklenice a absinth postupně vyhoří. Dříve než se tak stane, vmícháme karamelizovaný cukr do skleničky. Případné vzplanutí absinthu uhasíme a přidáme pár kostek ledu, případně vodu.
Doporučujeme zvýšenou opatrnost při provádění tohoto absintového rituálu, absinth (obzvláště pak 70%) je vysoce hořlavou látkou!

Za případné škody a vyhořelé bary neneseme žádnou odpovědnost!

spoon_cuillere

Zatím nejsou žádné recenze

Další zboží ve stejné kategorii

Absintová lžička ve tvaru pelyňkového listu - wormwood.

Absintová Lžička Wormwood

4,73 US$
  • Replika krásné absintové lžičky s unikátním designem ve tvaru listu
  • Ideální doplněk absintové...