Absintové rituály

ČESKÝ ABSINTOVÝ RITUÁL

Tento oblíbený rituál, kterému se také říká český absintový rituál, má v podstatě dvě variace, které se liší v použité lžičce a cukru. Vzhledem k tomu, že ne každý je hrdým vlastníkem speciální absintové lžičky, lze jí nahradit lžičkou kávovou. Nejprve nalejeme absint do široké, nejlépe whiskové skleničky, nabereme na lžičku cukr (můžeme použít i cukr kostkový) a opatrně namočíme do absintu tak, aby nasákl absintem. Po té podržíme lžičku nad sklenicí a cukr zapálíme. Ten po chvíli začne karamelizovat a absint postupně vyhoří. Dříve než se tak stane, vmícháme karamelizovaný cukr do skleničky. Případné vzplanutí absintu uhasíme (nenecháváme hořet příliš dlouho), přidáme vodu, případně i led.

Nejprve nalejeme Absinth do nízké sklenice...
Nejprve nalejeme absint do široké, nejlépe whiskové skleničky
podržíme lžičku nad sklenicí s absintem a cukr zapálíme
Podržíme lžičku s cukrem nad sklenicí s absintem a cukr zapálíme
Přidáme vodu, trochu ledu a vychutnáme si absint
Přidáme trochu vody a ledu a můžeme si vychutnat jedinečný absint!

PŮVODNÍ ORIGINÁLNÍ ABSINTOVÁ RECEPTURA

Tato původní absintová receptura používaná hojně ve Francii vyžaduje použití originálních skleniček a absintových lžiček. Nejprve nalejeme absint do skleničku, na jejíž horní okraj následně umístíme absintovou lžičku. Na lžičku po té umístíme kostku cukru, přez kterou budeme z karafy pomalinku nalévat ledovou vodu. Cukr se postupně rozpustí a my v nalévání pokračujeme, dokud není poměr vody a absintu zhruba pět ku dvěma. Přesný poměr není dán, vše záleží na chuti. Absint pomalinku zamícháme lžičkou a pijeme stejným způsobem, jako jsme jej připravili - pomalu.
Chcete si absint co nejvíce vychutnat? Aktivní složka thujon má nejsilnější účinek během první půl hodiny. Jediný efekt, který budete vnímat po té je alkoholové opojení. Takže si dle toho musíte přizpůsobit svůj rytmus pití, pitný režim chcete-li. Jen tak si vychutnáte pravý absint a Váš zážitek tak bude nejlepší.

Nikdy neřiďte pod vlivem alkoholu ani kolo a pijte vždy s rozumem!