Absinthová Fontána Lady se čtyřmi kohoutky
  • Absinthová Fontána Lady se čtyřmi kohoutky

Absinthová Fontána Lady

151,93 US$

Absinthová Fontána Lady - replika originální fontány se čtyřmi kohoutky.

Počet
In Stock

Hlídat cenu

  • Ochrana osobních dat Ochrana osobních dat
  • Zasíláme po celém světě Zasíláme po celém světě
  • Garance vrácení peněz Garance vrácení peněz

Absintové fontány jsou nedílnou součástí zábavy při pití absinthu s přáteli. Pokud to myslíte s absinthem vážně, budete bezpochyby potřebovat jednu z těchto fontán. Absinthová fontána pomalu kape ledovou vodu do absintu, obvykle přez kostku cukru umístěnou na absintové lžičce nad sklenicí absinthu. Absintová fontána umocní společenský zážitek z pití  absinthu a zdokonalí jej i po estetické stránce. Fontána umožňuje velmi snadné plnění, horní víko leží na velkém kovovém kroužku na horní části skleněné nádrže. Po zvednutí je tak velmi snadné naplnění vodou a ledem. Větší váha a solidnost základny je uklidňující - není tak snadné převrhnutí fontány. Kohoutky se velmi snadno otvírají, bez sebemenší známky netěsnosti. Fontána je vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem. Nádoba je vyrobena z ručně foukaného skla a má snadno snímatelné horní bronzové víko. Půvabu této krásné absintové fontány dodává skleněná nádoba s leptaným dekorativním vzorem.

Absintová fontána je dodávána pečlivě zabalena a vyžaduje snadnou montáž sestávající z jednoduchého připojení základny do misky.


Věděli jste, že...?
Absinthové fontány postupně vznikly ze zvyku polévat vodou kostky cukru umístěné na lžičce s drážkami. Cukr se po přelití vodou rozpustil a vzniklá směs stékala drážkami ve lžičce do absinthu ve sklenici. Absinth má vysokou koncentraci alkoholu a je díky pelyňku hořký, a proto jeho smíchání s cukrovou vodou učinilo z pití tohoto silného hořkého nápoje příjemný zážitek. Mnoho lidí se tomu nebránilo. Na četných historických obrázcích znázorňujících pijáky absinthu lze vedle sklenice s absinthem spatřit i karafu s vodou. Absinthové fontány vděčí za svůj vznik snaze umocnit společenský zážitek z pití absinthu a zdokonalit jej i po estetické stránce. Příkladem může být slavná mramorová fontána v Absinth House, staré hospodě v New Orleans. Používání atraktivní fontány povzneslo atmosféru mezi lidmi holdujícími tomuto nápoji, a to tím, že mezi ně umístilo jakýsi středobod spojující „pouhou“ konzumaci absinthu s příjemnou podívanou. Fontána dala možnost hostům vzájemně se mezi sebou mísit, lidem dovolila potkávat se s lidmi, a co je významnější, mužům usnadnila seznamování se ženami.

fountain_02
35 ks

Parametry

Objem
2 litry
Výška
60 cm
Výška kohoutků
31 cm
Materiál
mosaz a sklo

Zatím nejsou žádné recenze

Další zboží ve stejné kategorii

Náhradní sklo do velké absintové fontány

Náhradní Sklo

59,73 US$

Náhradní sklo do absintové fontány se čtyřmi kohoutky.

Sada absintových skleniček a lžiček na absinth
  • Nové

Sada skleniček na absinth

30,03 US$
  • Set dvou absintových sklenic Pontarlier a dvou lžiček na absinth Toulouse Lautrec
  • 2x absintová...