Absintová Fontána Lady Mini

  • Fontána na absint Lady mini se dvěma kohoutky, zmenšená verze populární absintové fontány
  • Objem nádoby 1,5 litru, celková výška 49cm, výška kohoutků 31cm
  • Ideální na párty nebo jako originální dárek k narozeninám, k Vánocům nebo ke sv. Valentýnu
  • Vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem, ručně foukané sklo
Informujte mě, až bude k dispozici

Hlídací pes

Seznam
Popis zboží

Tato krásná absintová fontána umožňuje velmi snadné plnění, horní víko leží na velkém kovovém kroužku na horní části skleněné nádrže. Po zvednutí je tak velmi snadné naplnění vodou a ledem. Kovové kohoutky se velmi snadno otvírají, bez sebemenší známky netěsnosti. Tato fontána je vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem. Nádoba je vyrobena z ručně foukaného skla a má snadno snímatelné horní bronzové víko. Půvabu této krásné absintové fontány dodává skleněná nádoba s leptaným dekorativním vzorem.
Absintové fontány jsou nedílnou součástí zábavy při pití absinthu s přáteli. Pokud to myslíte s absinthem vážně, budete bezpochyby potřebovat jednu z těchto fontán. Absinthová fontána pomalu kape ledovou vodu do absintu, obvykle přez kostku cukru umístěnou na absintové lžičce nad sklenicí absinthu. Absintová fontána umocní společenský zážitek z pití  absinthu a zdokonalí jej i po estetické stránce.

Absintové sklenice a lžičky je nutno objednávat zvlášť.

Absintová fontána je dodávána pečlivě zabalena a vyžaduje snadnou montáž sestávající z jednoduchého připojení základny do misky.

Věděli jste, že...?
Absintové fontány postupně vznikly ze zvyku polévat vodou kostky cukru umístěné na lžičce s drážkami. Cukr se po přelití vodou rozpustil a vzniklá směs stékala drážkami ve lžičce do absintu ve sklenici. Absint má vysokou koncentraci alkoholu a je díky pelyňku hořký a proto jeho smíchání s cukrovou vodou učinilo z pití tohoto silného hořkého nápoje příjemný zážitek. Mnoho lidí se tomu pochopitelně nebránilo. Na četných historických obrázcích znázorňujících pijáky absintu lze vedle sklenice s absintem často spatřit i karafu s vodou. Absintové fontány vděčí za svůj vznik snaze umocnit společenský zážitek z pití absintu a zdokonalit jej i po estetické stránce. Často byly používány i absintové fontány se šesti kohoutky. Příkladem může být slavná mramorová fontána v Absinth House, staré hospodě v New Orleans. Používání atraktivní fontány povzneslo atmosféru mezi lidmi holdujícími tomuto nápoji, a to tím, že mezi ně umístilo jakýsi středobod spojující „pouhou“ konzumaci absintu s příjemnou podívanou. Fontána dala možnost hostům vzájemně se mezi sebou mísit, lidem dovolila potkávat se s lidmi, a co je významnější, mužům usnadnila seznamování se ženami.

Detaily produktu
fountain_03

Parametry

Objem
1,5 litrů
Výška
49 cm
Výška kohoutků
31 cm
Materiál
mosaz a sklo
Recenze a hodnocení
K tomuto zboží nejsou zatím žádné recenze.
Další zboží ve stejné kategorii
Absinthová Fontána Lady - replika originální fontány se čtyřmi kohoutky Skleněná nádoba na 2 litry vody, celková výška cca 60cm Ruční práce, foukané sklo, plně funkční dekorativní doplněk každého baru Jedna z...
Elegantní, ručně vyráběná art deco absinthová fontána se čtyřmi kohoutky Reprodukce původní Belle Epoque absintové fontány z období 19. století Díky čtyřem kohoutkům lze napouštět vodu až do čtyř sklenic najednou...

Menu

Settings

QR kód

Pro využití seznamu se musíte přihlásit.

Sign in