Malá fontána na absint, varianta Lady se dvěma kohoutky
 • Malá fontána na absint, varianta Lady se dvěma kohoutky
 • Detail absintové fontány, sklenice absintu a lžičky s cukrem

Absintová Fontána Lady Mini

108,58 US$
 • Fontána na absinth Lady mini se dvěma kohoutky, zmenšená verze populární absintové fontány
 • Objem nádoby 1,5 litru, celková výška 49cm, výška kohoutků 31cm
 • Ideální na párty nebo jako originální dárek k narozeninám, k Vánocům nebo ke sv. Valentýnu
 • Vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem, ručně foukané sklo
Počet
skladem

Hlídat cenu

Tato krásná fontána umožňuje velmi snadné plnění, horní víko leží na velkém kovovém kroužku na horní části skleněné nádrže. Po zvednutí je tak velmi snadné naplnění vodou a ledem. Kohoutky se velmi snadno otvírají, bez sebemenší známky netěsnosti. Fontána je vyrobena z mosazi s povrchovou úpravou s kovovým efektem. Nádoba je vyrobena z ručně foukaného skla a má snadno snímatelné horní bronzové víko. Půvabu této krásné absintové fontány dodává skleněná nádoba s leptaným dekorativním vzorem.
Absintové fontány jsou nedílnou součástí zábavy při pití absinthu s přáteli. Pokud to myslíte s absinthem vážně, budete bezpochyby potřebovat jednu z těchto fontán. Absinthová fontána pomalu kape ledovou vodu do absintu, obvykle přez kostku cukru umístěnou na absintové lžičce nad sklenicí absinthu. Absintová fontána umocní společenský zážitek z pití  absinthu a zdokonalí jej i po estetické stránce.

Absintová fontána je dodávána pečlivě zabalena a vyžaduje snadnou montáž sestávající z jednoduchého připojení základny do misky.

Věděli jste, že...?
Absinthové fontány postupně vznikly ze zvyku polévat vodou kostky cukru umístěné na lžičce s drážkami. Cukr se po přelití vodou rozpustil a vzniklá směs stékala drážkami ve lžičce do absinthu ve sklenici. Absinth má vysokou koncentraci alkoholu a je díky pelyňku hořký, a proto jeho smíchání s cukrovou vodou učinilo z pití tohoto silného hořkého nápoje příjemný zážitek. Mnoho lidí se tomu nebránilo. Na četných historických obrázcích znázorňujících pijáky absinthu lze vedle sklenice s absinthem spatřit i karafu s vodou. Absinthové fontány vděčí za svůj vznik snaze umocnit společenský zážitek z pití absinthu a zdokonalit jej i po estetické stránce. Příkladem může být slavná mramorová fontána v Absinth House, staré hospodě v New Orleans. Používání atraktivní fontány povzneslo atmosféru mezi lidmi holdujícími tomuto nápoji, a to tím, že mezi ně umístilo jakýsi středobod spojující „pouhou“ konzumaci absinthu s příjemnou podívanou. Fontána dala možnost hostům vzájemně se mezi sebou mísit, lidem dovolila potkávat se s lidmi, a co je významnější, mužům usnadnila seznamování se ženami.

fountain_03

Parametry

Objem
1,5 litrů
Výška
49 cm
Výška kohoutků
31 cm
Materiál
mosaz a sklo

Zatím nejsou žádné recenze

Další zboží ve stejné kategorii

Art deco kovová absintová fontána se čtyřmi kohoutky

Absintová Fontána

145,14 US$
 • Elegantní, ručně vyráběná art deco absinthová fontána se čtyřmi kohoutky
 • Reprodukce původní...
Náhradní sklo do velké absintové fontány

Náhradní Sklo

61,48 US$

Náhradní sklo do absintové fontány se čtyřmi kohoutky.

Absinthová Fontána Lady se čtyřmi kohoutky

Absintová Fontána Lady

145,14 US$
 • Absinthová Fontána Lady - replika originální fontány se čtyřmi kohoutky
 • Skleněná nádoba na 2...